Kvalitní strava, adekvátní pohyb a dobrá nálada.

Testosteronový deficit a bezpečnost jeho léčby

V říjnu letošního roku proběhla v Praze Mezinárodní konference o testosteronovém deficitu a jeho léčbě. Vzhledem k tomu, že v posledních letech byl názor na testosteronovou léčbu rozporuplný, bylo cílem konference vyhodnotit základní vědecké poznatky a poskytnout jasná odborná vodítka pro lékaře i veřejnost.

Účastníci konference se shodli na tom, že moderní vědecký výzkum neprokázal zvýšené riziko kardiovaskulárních onemocnění a rakoviny prostaty ve spojitosti s testosteronovou léčbou. Naopak nízké hladiny testosteronu souvisí se zvýšeným rizikem pozdějšího vzniku diabetu nebo metabolického syndromu, který může vést ke kardiovaskulárním problémům.

Testosteronová léčba byla podrobena důkladnému studiu a její přínosy byly dle účastníků konference vědecky prokázány. Testosteronová terapie u vhodně vybraných pacientů zlepšila sexuální touhu a funkci, zvýšila svalovou hmotu, snížila tělesný tuk a zlepšila hustotu kostí. Léčba může pozitivně ovlivňovat náladu a kvalitu života.

Neexistuje však žádná univerzální testosteronová léčba, která by spolehlivě fungovala u každého muže. Vodítkem pro to, u kterých mužů léčba bude fungovat a kdo je vhodným kandidátem pro tuto léčbu, by měly být výsledky krevních testů.

Setkání se konalo pod záštitou Mezinárodní společnosti pro studium stárnutí mužů (ISSAM) a King’s College London.

 

Nejlepší prevencí obezity a zdravotních komplikací spojených s testosteronovým deficitem je správně sestavený jídelníček a správné stravovací návyky. Objednejte si jídelníček na míru a konzultaci zde.

Kategorie: 
sdílet

Další články

Rozmarýn
6. Leden 2018 | Recepty | Ingredience 250 g másla 10 lžic olivového oleje rozmarýn (nebo petržel, pažitka apod.) sůl Postup Máslo necháme úplně změknout a pak do něj vmícháme olivový olej. Následně přidáme nasekaný rozmarýn nebo jiné bylinky. Uchováváme v lednici. Dobře se... Zobrazit celý článek.
Vánoční stůl našich předků
8. Prosinec 2017 | Encyklopedie | Večer 24. prosince měli naši předkové štědrý, neboť měli na vánočním stole mnoho druhů pokrmů. Druhy pokrmů na svátečním stole měly krajové odlišnosti, ale jídelníček měl řadu pokrmů společných, tradičních.     Co naši předkové na Štědrý večer jedli... Zobrazit celý článek.
Kajenský pepř
6. Prosinec 2017 | Léčivé potraviny | Na úvod je třeba zmínit, že název kajenský pepř je zavádějící, protože vlastně nejde o pepř, ale o druh velmi ostrých sušených chilli papriček. Český název pepř vznikl nepřesným překladem z angličtiny - pepper znamená jak pepř tak i papriku. Výraz... Zobrazit celý článek.
Břicho
10. Říjen 2017 | Encyklopedie | Co oslabuje naši imunitu Pokud náš imunitní systém funguje naplno, je schopen zvládnout jakoukoli nákazu. Imunitu našeho těla oslabují:  chemické látky z potravy a z prostředí, špatný životní styl, špatné stravovací návyky, kouření, jíme málo... Zobrazit celý článek.
Margarín
1. Říjen 2017 | Encyklopedie | Margaríny měly být původně zdravou náhradou másla (živočišných tuků). Konzumace másla byla dávána do souvislosti se zvýšeným rizikem kardiovaskulárních onemocnění. Později se však ukázalo, že margaríny nejsou tak zdravé jak se tvrdilo. Margaríny... Zobrazit celý článek.

Stránky