Kvalitní strava, adekvátní pohyb a dobrá nálada.

Testosteronový deficit a bezpečnost jeho léčby

V říjnu letošního roku proběhla v Praze Mezinárodní konference o testosteronovém deficitu a jeho léčbě. Vzhledem k tomu, že v posledních letech byl názor na testosteronovou léčbu rozporuplný, bylo cílem konference vyhodnotit základní vědecké poznatky a poskytnout jasná odborná vodítka pro lékaře i veřejnost.

Účastníci konference se shodli na tom, že moderní vědecký výzkum neprokázal zvýšené riziko kardiovaskulárních onemocnění a rakoviny prostaty ve spojitosti s testosteronovou léčbou. Naopak nízké hladiny testosteronu souvisí se zvýšeným rizikem pozdějšího vzniku diabetu nebo metabolického syndromu, který může vést ke kardiovaskulárním problémům.

Testosteronová léčba byla podrobena důkladnému studiu a její přínosy byly dle účastníků konference vědecky prokázány. Testosteronová terapie u vhodně vybraných pacientů zlepšila sexuální touhu a funkci, zvýšila svalovou hmotu, snížila tělesný tuk a zlepšila hustotu kostí. Léčba může pozitivně ovlivňovat náladu a kvalitu života.

Neexistuje však žádná univerzální testosteronová léčba, která by spolehlivě fungovala u každého muže. Vodítkem pro to, u kterých mužů léčba bude fungovat a kdo je vhodným kandidátem pro tuto léčbu, by měly být výsledky krevních testů.

Setkání se konalo pod záštitou Mezinárodní společnosti pro studium stárnutí mužů (ISSAM) a King’s College London.

 

Nejlepší prevencí obezity a zdravotních komplikací spojených s testosteronovým deficitem jsou správné stravovací návyky.

Kategorie: 
sdílet

Další články

Rajče, česnek
17. Srpen 2018 | Recepty | Ingredience zralá rajčata česnek tymián sůl olivový olej   Postup Zralá rajčata nakrájíme na půlky, dáme na pekáč s pečícím papírem nakrojenou částí nahoru. Dáme do trouby a pečeme cca 45 minut při 180 ºC. Než se rajčata upečou si připravíme česnek... Zobrazit celý článek.
Cizrna
8. Duben 2018 | Léčivé potraviny | Cizrna beraní (nebo také římský hrách) je bobovitá rostlina. Konzumovat lze semena, celé lusky nebo mladé výhonky. Patří spolu s hrachem a fazolemi k nejvýznamnějším luštěninám. Obliba cizrny vzrůstá a to je dobře, neboť je velmi vhodná do zdravého... Zobrazit celý článek.
Máslo
3. Březen 2018 | Encyklopedie | O tom, že margaríny nedoporučuji, jsem již psala. Ve zmiňovaném článku si můžete přečíst proč jsou margaríny nezdravé a nevhodné. Máslo, pokud ho budeme konzumovat jen v rozumné míře, je zdravější. V másle se přirozeně vyskytují vitamíny, hlavně... Zobrazit celý článek.
Rozmarýn
6. Leden 2018 | Recepty | Ingredience 250 g másla 10 lžic olivového oleje rozmarýn (nebo petržel, pažitka apod.) sůl Postup Máslo necháme úplně změknout a pak do něj vmícháme olivový olej. Následně přidáme nasekaný rozmarýn nebo jiné bylinky. Uchováváme v lednici. Dobře se... Zobrazit celý článek.
Vánoční stůl našich předků
8. Prosinec 2017 | Encyklopedie | Večer 24. prosince měli naši předkové štědrý, neboť měli na vánočním stole mnoho druhů pokrmů. Druhy pokrmů na svátečním stole měly krajové odlišnosti, ale jídelníček měl řadu pokrmů společných, tradičních.     Co naši předkové na Štědrý večer jedli... Zobrazit celý článek.

Stránky